18 érmet szereztek az újbudai versenyzők a Kyokushin Karate Diákolimpia elődöntőn

Oszd meg másokkal!

Desktop

A Budai Harcművész SE újbudai csapata 27 versenyzővel vett részt a tavaszi félév legfontosabb karatés versenysorozatán, a Diákolimpián, ahol a felsőoktatási pluszpontokért is folyik a harc. Az elődöntőnek a várpalotai sportcsarnok adott otthont február 28-án, ahová 32 sportegyesület 282 versenyzőjének 351 nevezése érkezett.

A kerületben 6 éve működő csapat a versenyen a legnagyobb létszámmal jelent meg, ahol a jó eredmények sem maradtak el: 2 arany-, 7 ezüst- és 9 bronzérmet szereztek.

Az újbudai versenyzők a hétköznapi 3-5 edzésen túl, több 1 napos táborban készültek a versenyre, amelyek a tavalyihoz hasonlóan nagy sikerrel zárultak. A versenyzők felkészülését az iData Kft. támogatta.

Az április 2-án a Veszprém Arénában megrendezésre kerülő Diákolimpiai döntőre kategóriánként az elődöntők legjobb 8 versenyzője fog továbbjutni, így ismét népes csapattal fogjuk a XI. kerületet és a versenyzők iskoláit képviselni.

Részletes eredmények:

Formagyakorlat

1. helyezett:

  • Kiss Balázs (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)

2. helyezett:

  • Koncsik Bálint (Talento-Ház Általános Iskola)
  • Matuz Ágnes (Újbudai Ádám Jenő Általános Iskola)
  • Igarashi Dóra Ami (Újbudai József Attila Gimnázium)

3. helyezett:

  • Nej Zsófia (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Gergely Henrietta (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Végh Antal (Oktopus Multimédia Intézet)

Legjobb 8-ba győztes mérkőzéssel kerültek:

  • Jutasi Marcell (Talento-Ház Általános Iskola)
  • Hua Ngoc Lan Nhi (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Nagy Nóra Melinda (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Szeitz Adrienn (Szent Margit Gimnázium)
  • Kátay Bulcsú (Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola)

Küzdelem

1. helyezett:

  • Lestál Fanni (Lisznyai Utcai Általános Iskola)

2. helyezett:

  • Bakai Benedek (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Torma Máté (Németvölgyi Általános Iskola)
  • Fris Gergely (Érdi Teleki Sámuel Általános Iskola)
  • Fris Norbert (Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium)

3. helyezett:

  • Gergely Henrietta (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Kátay Bulcsú (Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola)
  • Frányó Márk (Bartók Béla Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola)
  • Pável Zoé (Budenz József Általános Iskola és Gimnázium)
  • Szeitz Adrienn (Szent Margit Gimnázium)
  • Molnár Tibor (Szent Margit Gimnázium)

Ezt a versenyt győzelem nélkül zárták, de szépen helytálltak:

  • Jeles Csanád (Farkasréti Általános Iskola)
  • Mátyás Ádám (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Király Tekla (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Schrank Sarolta (Kosztolányi Dezső Gimnázium)
  • Éliás Péter (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Kotroczó Bálint (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)
  • Lukács Marcell (Újbudai Bocskai István Általános Iskola)

További jó fotók a versenyről: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.573163212833164.1073742015.164197317063091&type=3

 

Váczi Zoltán 3.dan, BHMSE újbudai csapat vezetőedzője

www.karatebuda.hu

www.facebook.com/ujbudakarate

A tartalom a hirdetés után folytatódik
Desktop, Mobil
Mobil
Mit szólsz hozzá?